Vishay/Vitramon VJ0402D3R9BLCAP
VJ0402D3R9BLCAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D3R9BLCAP
Brief Description
CAP CER 3.9PF 200V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D3R9BLCAP.pdf
Availability of VJ0402D3R9BLCAP
QUANTITY
VJ0402D3R9BLCAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D3R9BLCAP
Internal Part NumberEIS-VJ0402D3R9BLCAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.9pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D3R9BLCAP
Related LinksVJ0402D, VJ0402D3R9BLCAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D3R9BLCAP Details Description
Related parts for VJ0402D3R9BLCAP
IC DAC 12BIT OCTAL 5.5V 20DSBGA datasheet.pdf
IC BUFFER 8OUTPUT DIFF 48-TSSOP datasheet.pdf
IC CTRLR HOT SWAP 20-QFN datasheet.pdf
CONTROL PROC 100-240V PANEL MT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 41POS PIN datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M8 NYLON 42MM datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
RELAY TIME DELAY datasheet.pdf
CAP FILM 0.13UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf
DM SERIES TERMINAL BLOCK 30A BLA datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf