Vishay/Vitramon VJ0402D3R9BLXAP
VJ0402D3R9BLXAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D3R9BLXAP
Brief Description
CAP CER 3.9PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D3R9BLXAP.pdf
Availability of VJ0402D3R9BLXAP
QUANTITY
VJ0402D3R9BLXAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D3R9BLXAP
Internal Part NumberEIS-VJ0402D3R9BLXAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.9pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D3R9BLXAP
Related LinksVJ0402D, VJ0402D3R9BLXAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D3R9BLXAP Details Description
Related parts for VJ0402D3R9BLXAP
EVAL MOD FOR TPS61100 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPST 5A 48V datasheet.pdf
FILTER FEEDTHROUGH AC 32A Y4 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 39POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
MNTG PAD NYL datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 2K OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC DGTL POT 7BIT 100K 20QFN datasheet.pdf
IC RLDRAM3 576MBIT FBGA datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 60POS HL LOW P datasheet.pdf
1500UF 100V 30X30MM 105C 5000H datasheet.pdf