Vishay/Vitramon VJ0402D3R9DLXAJ
VJ0402D3R9DLXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D3R9DLXAJ
Brief Description
CAP CER 3.9PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D3R9DLXAJ.pdf
Availability of VJ0402D3R9DLXAJ
QUANTITY
VJ0402D3R9DLXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D3R9DLXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0402D3R9DLXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.9pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D3R9DLXAJ
Related LinksVJ0402D, VJ0402D3R9DLXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D3R9DLXAJ Details Description
Related parts for VJ0402D3R9DLXAJ
D-Sub Connector Plug, Male Pins 68 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
IC BUFFER 9BIT NON-INVERT 28PLCC datasheet.pdf
IC 3DRVR/5RCV RS232 5/12V 24SOIC datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 2A 250VAC 72VDC datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 2POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
LEAD TEST ALLIG CLIP VIOLET 36" datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 1.8A 110 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
MOSFET N-CH 400V 20A TO220F datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 3.5A 80 MOHM TH datasheet.pdf