Vishay/Vitramon VJ0402D430GXXAJ
VJ0402D430GXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D430GXXAJ
Brief Description
CAP CER 43PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D430GXXAJ.pdf
Availability of VJ0402D430GXXAJ
QUANTITY
VJ0402D430GXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D430GXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0402D430GXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance43pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D430GXXAJ
Related LinksVJ0402D, VJ0402D430GXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D430GXXAJ Details Description
Related parts for VJ0402D430GXXAJ
TRIMMER 500 OHM 1W PC PIN datasheet.pdf
RES SMD 422K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 25W datasheet.pdf
RND SPACER 0.032" NYLON 13.59MM datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf