Vishay/Vitramon VJ0402D430KXXAC
VJ0402D430KXXAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D430KXXAC
Brief Description
CAP CER 43PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D430KXXAC.pdf
Availability of VJ0402D430KXXAC
QUANTITY
VJ0402D430KXXAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D430KXXAC
Internal Part NumberEIS-VJ0402D430KXXAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance43pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D430KXXAC
Related LinksVJ0402D, VJ0402D430KXXAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D430KXXAC Details Description
Related parts for VJ0402D430KXXAC
RES SMD 1.8M OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS R/A .100 SLD datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SC70-4 datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RECEPT 50POS .100 VERT TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 74POS .125" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB datasheet.pdf
CAP CER 12PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf