Vishay/Vitramon VJ0402D4R3BXBAP
VJ0402D4R3BXBAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D4R3BXBAP
Brief Description
CAP CER 4.3PF 100V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D4R3BXBAP.pdf
Availability of VJ0402D4R3BXBAP
QUANTITY
VJ0402D4R3BXBAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D4R3BXBAP
Internal Part NumberEIS-VJ0402D4R3BXBAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.3pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D4R3BXBAP
Related LinksVJ0402D, VJ0402D4R3BXBAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D4R3BXBAP Details Description
Related parts for VJ0402D4R3BXBAP
CHASSIS ALUM UNPAINTED 17"LX5"W datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 5POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
HOLDER WITHOUT LED 5MM 4PLACE datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 25W datasheet.pdf
CONN STACKER datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGE .100 8POS HL LOW P datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 48V 300W datasheet.pdf