Vishay/Vitramon VJ0402D4R3CXCAP
VJ0402D4R3CXCAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D4R3CXCAP
Brief Description
CAP CER 4.3PF 200V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D4R3CXCAP.pdf
Availability of VJ0402D4R3CXCAP
QUANTITY
VJ0402D4R3CXCAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D4R3CXCAP
Internal Part NumberEIS-VJ0402D4R3CXCAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.3pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D4R3CXCAP
Related LinksVJ0402D, VJ0402D4R3CXCAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D4R3CXCAP Details Description
Related parts for VJ0402D4R3CXCAP
LED GREEN RECTANG .350" HI ASSY datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 15W datasheet.pdf
OSC XO 29.4912MHZ TTL PC PIN datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRANS 4SMD datasheet.pdf
LED AMBER 5MM OVAL T/H datasheet.pdf
SWITCH FUSED DISCONNECT 4 POS UL datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
OSC CMOS PROG 3.3V OE SMD datasheet.pdf
BUTTON FOR AML41D INDIC ONLY datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
Connector Socket 42 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FIXED IND 2.7UH 229MA 900 MOHM datasheet.pdf