Vishay/Vitramon VJ0402D4R3DXXAJ
VJ0402D4R3DXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D4R3DXXAJ
Brief Description
CAP CER 4.3PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D4R3DXXAJ.pdf
Availability of VJ0402D4R3DXXAJ
QUANTITY
VJ0402D4R3DXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D4R3DXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0402D4R3DXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.3pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D4R3DXXAJ
Related LinksVJ0402D, VJ0402D4R3DXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D4R3DXXAJ Details Description
Related parts for VJ0402D4R3DXXAJ
RES SMD 45.3K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES ARRAY 3 RES 100 OHM 6SIP datasheet.pdf
IC REG BCK BST 3.32V 0.2A TSOT23 datasheet.pdf
DDR3 204P 9.2H STD B-L076 datasheet.pdf
BOARD EVALUATION NCN9252MU datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 5% 75V AXIAL datasheet.pdf
END PLATE datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 17POS TIN datasheet.pdf