Vishay/Vitramon VJ0402D4R7BXBAP
VJ0402D4R7BXBAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D4R7BXBAP
Brief Description
CAP CER 4.7PF 100V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D4R7BXBAP.pdf
Availability of VJ0402D4R7BXBAP
QUANTITY
VJ0402D4R7BXBAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D4R7BXBAP
Internal Part NumberEIS-VJ0402D4R7BXBAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.7pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D4R7BXBAP
Related LinksVJ0402D, VJ0402D4R7BXBAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D4R7BXBAP Details Description
Related parts for VJ0402D4R7BXBAP
IC EEPROM 1KBIT 2MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 1.25A 32VDC 0402 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.2K OHM 5% 100W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT SC-SC DUPLEX datasheet.pdf
RES 12K OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
HDM DC STKG MOD PF3.0 30 SAU datasheet.pdf
Connector Receptacle 15 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 24POS PIN datasheet.pdf
RELAY GEN PURPPOSE SPST 200A 12V datasheet.pdf
OSC MEMS 125.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf