Vishay/Vitramon VJ0402D510MXXAC
VJ0402D510MXXAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D510MXXAC
Brief Description
CAP CER 51PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D510MXXAC.pdf
Availability of VJ0402D510MXXAC
QUANTITY
VJ0402D510MXXAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D510MXXAC
Internal Part NumberEIS-VJ0402D510MXXAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance51pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D510MXXAC
Related LinksVJ0402D, VJ0402D510MXXAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D510MXXAC Details Description
Related parts for VJ0402D510MXXAC
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 5.11K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A 20TSSOP datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 100MA 125VAC/VDC datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK ACCESSORY KEYING datasheet.pdf
MLH ALL METAL PRESS SENSE -ATF datasheet.pdf
LED BI-PIN T-1 3/4 RED 660NM 6V datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
RES SMD 205K OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
CONN RECEPT 40POS 0.8MM PCB datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 350MW SOT23-3 datasheet.pdf
CAP FILM 6.8NF 20% 310VAC RAD datasheet.pdf