Vishay/Vitramon VJ0402D510MXXAJ
VJ0402D510MXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D510MXXAJ
Brief Description
CAP CER 51PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D510MXXAJ.pdf
Availability of VJ0402D510MXXAJ
QUANTITY
VJ0402D510MXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D510MXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0402D510MXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance51pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D510MXXAJ
Related LinksVJ0402D, VJ0402D510MXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D510MXXAJ Details Description
Related parts for VJ0402D510MXXAJ
IC MCU EPROM/ROM 33MHZ HS 40-DIP datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
CAP CER 12PF 2KV SL RADIAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 500MA 240VAC 60VDC datasheet.pdf
MODULE DDR3L SDRAM 1GB 204SODIMM datasheet.pdf
CAP CER 330PF 440VAC Y5S RADIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 200MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
1" RED REFLEC ADH VINYL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
"MICRO 51C PIN 10"" RBW JACKS" datasheet.pdf