Vishay/Vitramon VJ0402D5R1BLXAP
VJ0402D5R1BLXAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D5R1BLXAP
Brief Description
CAP CER 5.1PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D5R1BLXAP.pdf
Availability of VJ0402D5R1BLXAP
QUANTITY
VJ0402D5R1BLXAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D5R1BLXAP
Internal Part NumberEIS-VJ0402D5R1BLXAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5.1pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D5R1BLXAP
Related LinksVJ0402D, VJ0402D5R1BLXAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D5R1BLXAP Details Description
Related parts for VJ0402D5R1BLXAP
SENSOR REFL LONG H TYPE W/OSC datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
IC MIXER 1.7-2.2GHZ DWN 20TQFN datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
GUIDE PLATE datasheet.pdf
RES 796K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 127 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 14.3K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE datasheet.pdf
IC EFUSE 18V BFET DVR 5A 10VSON datasheet.pdf