Vishay/Vitramon VJ0402D5R1CLBAP
VJ0402D5R1CLBAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D5R1CLBAP
Brief Description
CAP CER 5.1PF 100V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D5R1CLBAP.pdf
Availability of VJ0402D5R1CLBAP
QUANTITY
VJ0402D5R1CLBAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D5R1CLBAP
Internal Part NumberEIS-VJ0402D5R1CLBAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5.1pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D5R1CLBAP
Related LinksVJ0402D, VJ0402D5R1CLBAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D5R1CLBAP Details Description
Related parts for VJ0402D5R1CLBAP
REGULATOR 9.0V 1A VERT VT-HT datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 5W datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 5V datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 8A 125V datasheet.pdf
TRANS PWR LDMOS 600W ACC-4L datasheet.pdf
CONN MAGJACK 2PORT 100 BASE-T datasheet.pdf
DIN-SIGNAL C096MS-3 0C1-1-V2 datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 60V 3A DO214AC datasheet.pdf
XLR PRO 900MHZ W/ACCY N.AMERICA datasheet.pdf