Vishay/Vitramon VJ0402D5R1CXXAP
VJ0402D5R1CXXAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D5R1CXXAP
Brief Description
CAP CER 5.1PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D5R1CXXAP.pdf
Availability of VJ0402D5R1CXXAP
QUANTITY
VJ0402D5R1CXXAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D5R1CXXAP
Internal Part NumberEIS-VJ0402D5R1CXXAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5.1pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D5R1CXXAP
Related LinksVJ0402D, VJ0402D5R1CXXAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D5R1CXXAP Details Description
Related parts for VJ0402D5R1CXXAP
CORD PATCH BANANA PLUG 8" BLACK datasheet.pdf
RES SMD 82K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS .100 STR 30AU datasheet.pdf
BOX ABS BLACK 5.62"L X 3.25"W datasheet.pdf
RES SMD 126 OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
MICRO 9POS SKT 12" datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 6" 0.50MM 12POS datasheet.pdf
FINISHING FLAP BRUSH 7A VFN datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
TL4024 FLAT OVERTRAVEL ACTUATOR datasheet.pdf
IP67 ENCLOSURE datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 2.5V datasheet.pdf