TXC CORPORATION 7B-24.576MAAJ-T
7B-24.576MAAJ-T picture photo
Mfg. Part Number
7B-24.576MAAJ-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 24.5760MHz 30ppm 18pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
7B-24.576MAAJ-T.pdf
Availability of 7B-24.576MAAJ-T
QUANTITY
7B-24.576MAAJ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7B-24.576MAAJ-T
Internal Part NumberEIS-7B-24.576MAAJ-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series7B
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency24.576MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.041" (1.05mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7B-24.576MAAJ-T
Related Links7B-24.5, 7B-24.576MAAJ-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7B-24.576MAAJ-T Details Description
Related parts for 7B-24.576MAAJ-T
RES SMD 49.9K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN AUDIO JACK 2.5MM 4COND SMT datasheet.pdf
M-LATCH SHROUD ASSY W/ST-R RELF datasheet.pdf
CONN PLUG STRAIGHT 24POS W/SCKT datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX QUAD SPDT 16QSOP datasheet.pdf
RES SMD 3.6K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 16AWG RED 2500' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 394MA 2.6 OHM SMD datasheet.pdf
DIODE UFAST 400V 3A DO214AB datasheet.pdf
LED WARM WHITE 3500K 80CRI 2SMD datasheet.pdf
OSC MEMS 212.50MHZ CMOS SMD datasheet.pdf