Vishay/Vitramon VJ0402D5R1DXXAJ
VJ0402D5R1DXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D5R1DXXAJ
Brief Description
CAP CER 5.1PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D5R1DXXAJ.pdf
Availability of VJ0402D5R1DXXAJ
QUANTITY
VJ0402D5R1DXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D5R1DXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0402D5R1DXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5.1pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D5R1DXXAJ
Related LinksVJ0402D, VJ0402D5R1DXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D5R1DXXAJ Details Description
Related parts for VJ0402D5R1DXXAJ
LED YELLOW CLEAR 2SMD datasheet.pdf
PHOTODIODE PIN HI SPEED MINI SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W +/-9VOUT SMD datasheet.pdf
RES 835 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN ZQSFP+1X3 CAGE W/ HEAT SINK datasheet.pdf
CONN INLINE RCPT 2SKT SLD CUP datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
MODEL 212 TAP SWITCH 20A 150V datasheet.pdf