Vishay/Vitramon VJ0402D5R6BLAAP
VJ0402D5R6BLAAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D5R6BLAAP
Brief Description
CAP CER 5.6PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D5R6BLAAP.pdf
Availability of VJ0402D5R6BLAAP
QUANTITY
VJ0402D5R6BLAAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D5R6BLAAP
Internal Part NumberEIS-VJ0402D5R6BLAAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5.6pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D5R6BLAAP
Related LinksVJ0402D, VJ0402D5R6BLAAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D5R6BLAAP Details Description
Related parts for VJ0402D5R6BLAAP
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Through Hole Wire Wrap datasheet.pdf
RES SMD 4.87 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
MODULE VF CHAR 2X16 5.34MM datasheet.pdf
CONV DC/DC 5V 7A SINGLE A T/H datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 600V 30A IN LINE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP POLY 470UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf