Vishay/Vitramon VJ0402D5R6DLXAJ
VJ0402D5R6DLXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D5R6DLXAJ
Brief Description
CAP CER 5.6PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D5R6DLXAJ.pdf
Availability of VJ0402D5R6DLXAJ
QUANTITY
VJ0402D5R6DLXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D5R6DLXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0402D5R6DLXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5.6pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D5R6DLXAJ
Related LinksVJ0402D, VJ0402D5R6DLXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D5R6DLXAJ Details Description
Related parts for VJ0402D5R6DLXAJ
IC CTRLR/MON STIK T1 FDL 30-PIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .125 EXTEND datasheet.pdf
IC REG LDO 4V 0.25A 8DFN datasheet.pdf
LED CBI 3MM 4X1 YLW,X,YLW,X datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
2.0 WTB HSG 2CKT BLACK datasheet.pdf
ELECT COND TRANSFER 0.75"X36YDS datasheet.pdf
RES 6K OHM 0.6W 0.25% RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 1.05A 132 MOHM datasheet.pdf