Vishay/Vitramon VJ0402D620FXXAJ
VJ0402D620FXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D620FXXAJ
Brief Description
CAP CER 62PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D620FXXAJ.pdf
Availability of VJ0402D620FXXAJ
QUANTITY
VJ0402D620FXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D620FXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0402D620FXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance62pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D620FXXAJ
Related LinksVJ0402D, VJ0402D620FXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D620FXXAJ Details Description
Related parts for VJ0402D620FXXAJ
TVS DIODE 185VWM 328VC DO201AE datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 18K OHM 0606 datasheet.pdf
RESISTOR KIT 1-9.76 1/8W datasheet.pdf
20P MTA156 CONN ASSY 18AWG LF datasheet.pdf
CONN RCPT 35POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS W/PIN INLINE datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.755" 3MM 2LD datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEADER TURRET SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
CAP FILM 680 NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf