API Delevan 1210R-150J
1210R-150J picture photo
Mfg. Part Number
1210R-150J
Brief Description
FIXED IND 15NH 871MA 160 MOHM
Datasheet Download
1210R-150J.pdf
Availability of 1210R-150J
QUANTITY
1210R-150J Order Process
Ship out your order
Specifications of 1210R-150J
Internal Part NumberEIS-1210R-150J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Type-
Material - CorePhenolic
Inductance15nH
Tolerance±5%
Current Rating871mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)160 mOhm Max
Q @ Freq30 @ 50MHz
Frequency - Self Resonant1.7GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test50MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.128" L x 0.095" W (3.26mm x 2.41mm)
Height - Seated (Max)0.101" (2.57mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1210R-150J
Related Links1210R, 1210R-150J Datasheet, API Delevan Distributor
1210R-150J Details Description
Related parts for 1210R-150J
IC 16-BIT QUAD/PAR D/A 48-SSOP datasheet.pdf
CAP CER 2PF 50V C0G 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 160W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
CAP CER 10PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 36PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
FUSE 600V T/D CLASS CC 2A datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 27 OHM 1W 2010 WIDE datasheet.pdf
MICRO 37C P 120" WHT FLOAT NI datasheet.pdf