Vishay/Vitramon VJ0402D620MLXAJ
VJ0402D620MLXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D620MLXAJ
Brief Description
CAP CER 62PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D620MLXAJ.pdf
Availability of VJ0402D620MLXAJ
QUANTITY
VJ0402D620MLXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D620MLXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0402D620MLXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance62pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D620MLXAJ
Related LinksVJ0402D, VJ0402D620MLXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D620MLXAJ Details Description
Related parts for VJ0402D620MLXAJ
CAP CER 47PF 500V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.39UF 100V X7R 1210 datasheet.pdf
RES SMD 270 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
HEATSINK WIDTHWISE 1.5" FINS datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 10V X5R 1210 datasheet.pdf
RES 280 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 46 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf