Vishay/Vitramon VJ1808A430KBLAT4X
VJ1808A430KBLAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1808A430KBLAT4X
Brief Description
CAP CER 43PF 630V NP0 1808
Datasheet Download
VJ1808A430KBLAT4X.pdf
Availability of VJ1808A430KBLAT4X
QUANTITY
VJ1808A430KBLAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1808A430KBLAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1808A430KBLAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance43pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1808A430KBLAT4X
Related LinksVJ1808A4, VJ1808A430KBLAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1808A430KBLAT4X Details Description
Related parts for VJ1808A430KBLAT4X
IC LVDT SGNL COND UNVRSL 24CDIP datasheet.pdf
IGBT 1200V 41A 160W TO247AD datasheet.pdf
PANEL FRONT 19X8.7X0.07" GREY datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 300MW TO92-3 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 55POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 10A 125V datasheet.pdf
RES 47.5K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 75K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf