Vishay/Vitramon VJ0402D680KXXAC
VJ0402D680KXXAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D680KXXAC
Brief Description
CAP CER 68PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D680KXXAC.pdf
Availability of VJ0402D680KXXAC
QUANTITY
VJ0402D680KXXAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D680KXXAC
Internal Part NumberEIS-VJ0402D680KXXAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D680KXXAC
Related LinksVJ0402D, VJ0402D680KXXAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D680KXXAC Details Description
Related parts for VJ0402D680KXXAC
RES SMD 21.5 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 31.6 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
RES SMD 51 OHM 5% 50W D2PAK datasheet.pdf
RES SMD 68 OHM 5% 1/3W 1206 datasheet.pdf
IC FPGA 147 I/O 208PQFP datasheet.pdf
CABLE 2COND 10AWG BLACK 100' datasheet.pdf
CABLE 5POS .100 JUMPER 1 INCH datasheet.pdf
IC MCU ARM 256K FLASH 48LQFP datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
OSC MEMS 25.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf