Vishay/Vitramon VJ0402D6R2DLXAC
VJ0402D6R2DLXAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D6R2DLXAC
Brief Description
CAP CER 6.2PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D6R2DLXAC.pdf
Availability of VJ0402D6R2DLXAC
QUANTITY
VJ0402D6R2DLXAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D6R2DLXAC
Internal Part NumberEIS-VJ0402D6R2DLXAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.2pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D6R2DLXAC
Related LinksVJ0402D, VJ0402D6R2DLXAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D6R2DLXAC Details Description
Related parts for VJ0402D6R2DLXAC
CONN SSMA JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 50A ATPAK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 200W datasheet.pdf
CBL RIBN 37COND 0.050 MULTI 100' datasheet.pdf
FUSE 5A 36VDC OTS THERMOPLASTIC datasheet.pdf
OSC PROG 1.3NS 30PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
RES 512.574 OHM 0.6W 0.01% RAD datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB datasheet.pdf
RECTIFIER BRIDGE 800V 10A BU-5S datasheet.pdf