Vishay/Vitramon VJ0402D6R8CLAAJ
VJ0402D6R8CLAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D6R8CLAAJ
Brief Description
CAP CER 6.8PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D6R8CLAAJ.pdf
Availability of VJ0402D6R8CLAAJ
QUANTITY
VJ0402D6R8CLAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D6R8CLAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0402D6R8CLAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.8pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D6R8CLAAJ
Related LinksVJ0402D, VJ0402D6R8CLAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D6R8CLAAJ Details Description
Related parts for VJ0402D6R8CLAAJ
CONN D-SUB HOUSING PLUG 44POS datasheet.pdf
CONDITIONER SIGNAL DINRAIL MNT datasheet.pdf
RES SMD 118KOHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SENSOR 75PSIS 1/4 NPT 4-20MA datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.652" (16.56mm) datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 11POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
RES 210K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 1.5K OHM 5SIP datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 15V 50W datasheet.pdf
CAP CER 100PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf