Vishay/Dale CMF60312K00BEEB70
CMF60312K00BEEB70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF60312K00BEEB70
Brief Description
RES 312K OHM 1W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF60312K00BEEB70.pdf
Availability of CMF60312K00BEEB70
QUANTITY
CMF60312K00BEEB70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF60312K00BEEB70
Internal Part NumberEIS-CMF60312K00BEEB70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)312k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF60312K00BEEB70
Related LinksCMF60312, CMF60312K00BEEB70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF60312K00BEEB70 Details Description
Related parts for CMF60312K00BEEB70
RES SMD 2.49K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 30POS 2MM VERT TIN datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR DAC34H84 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 46.4 OHM 1% 30W datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 3.3VOUT 99W datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X17.78MM T766 datasheet.pdf
BERGSTIK II SR RIGHT ANGLE datasheet.pdf
CRYSTAL 40.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf
MOSFET N-CH 50V 100MA SMCP3 datasheet.pdf