Vishay/Vitramon VJ0402D750KXXAC
VJ0402D750KXXAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D750KXXAC
Brief Description
CAP CER 75PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D750KXXAC.pdf
Availability of VJ0402D750KXXAC
QUANTITY
VJ0402D750KXXAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D750KXXAC
Internal Part NumberEIS-VJ0402D750KXXAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance75pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D750KXXAC
Related LinksVJ0402D, VJ0402D750KXXAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D750KXXAC Details Description
Related parts for VJ0402D750KXXAC
MOSFET N-CH 40V 75A TO-220AB datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
BOARD EVALUATION LM95231 datasheet.pdf
BOARD EVAL HV 2SWITCH DC/DC CONV datasheet.pdf
CONN MCX PLUG R/A 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
IC MCU/TX/ADC/LF TXRX 38-TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 250V C0G 1206 datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
CAP CER 51PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf