Vishay/Vitramon VJ0402D8R2DLCAC
VJ0402D8R2DLCAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D8R2DLCAC
Brief Description
CAP CER 8.2PF 200V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D8R2DLCAC.pdf
Availability of VJ0402D8R2DLCAC
QUANTITY
VJ0402D8R2DLCAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D8R2DLCAC
Internal Part NumberEIS-VJ0402D8R2DLCAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8.2pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D8R2DLCAC
Related LinksVJ0402D, VJ0402D8R2DLCAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D8R2DLCAC Details Description
Related parts for VJ0402D8R2DLCAC
IC MOSFET DVR 6A TO220-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 212POS .050 datasheet.pdf
DIRECTIONAL COUPLER 1880MHZ 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 3.6UH 1.38A 85 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 189MA 2.1 OHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 200W datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 232 OHM 0.1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK MARKER datasheet.pdf
DIODE AVAL 3A 800V SOD-64 datasheet.pdf