Vishay/Vitramon VJ0402D8R2DXBAJ
VJ0402D8R2DXBAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D8R2DXBAJ
Brief Description
CAP CER 8.2PF 100V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D8R2DXBAJ.pdf
Availability of VJ0402D8R2DXBAJ
QUANTITY
VJ0402D8R2DXBAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D8R2DXBAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0402D8R2DXBAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8.2pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D8R2DXBAJ
Related LinksVJ0402D, VJ0402D8R2DXBAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D8R2DXBAJ Details Description
Related parts for VJ0402D8R2DXBAJ
CABLE TIE INLINE 124# BLK 10.1" datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 8"L X 4"W datasheet.pdf
RELAY CONTACTOR 4PST 10A 24V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
FERRITE CORES datasheet.pdf
SGE88-4-0480-100MQD datasheet.pdf
Connector Socket 66 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
5.0MM EURO HEADER RA ME HT GRN 8 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS PNL MNT SKT datasheet.pdf