Vishay/Vitramon VJ0402D8R2DXCAC
VJ0402D8R2DXCAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D8R2DXCAC
Brief Description
CAP CER 8.2PF 200V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D8R2DXCAC.pdf
Availability of VJ0402D8R2DXCAC
QUANTITY
VJ0402D8R2DXCAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D8R2DXCAC
Internal Part NumberEIS-VJ0402D8R2DXCAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8.2pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D8R2DXCAC
Related LinksVJ0402D, VJ0402D8R2DXCAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D8R2DXCAC Details Description
Related parts for VJ0402D8R2DXCAC
IC OPAMP GP 5.5MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
IC PWR SWITCH HI SIDE 4-TMLF datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
PANEL BRIDGE 66.3X5.13" WHITE datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPST 10A 125V datasheet.pdf
MCU 868MHZ SNAP ENABLED 42QFN datasheet.pdf
CAT 6 PATCH CORD 14' YL datasheet.pdf
LED YLW-GRN CLEAR 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
AXL E IOL AI1 U M12 S datasheet.pdf
Connector Plug USB TypeA 2.0 8 Position Free Hanging (In-Line) datasheet.pdf