Vishay/Vitramon VJ0402D9R1BXCAP
VJ0402D9R1BXCAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D9R1BXCAP
Brief Description
CAP CER 9.1PF 200V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D9R1BXCAP.pdf
Availability of VJ0402D9R1BXCAP
QUANTITY
VJ0402D9R1BXCAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D9R1BXCAP
Internal Part NumberEIS-VJ0402D9R1BXCAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9.1pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D9R1BXCAP
Related LinksVJ0402D, VJ0402D9R1BXCAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D9R1BXCAP Details Description
Related parts for VJ0402D9R1BXCAP
FIXED IND 180UH 4.8A 78 MOHM TH datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 2A SMB datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 1.5A SOT223 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20V 20% 1411 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
RES 22K OHM 1.5W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
GK NICU PTAFG PU V0 DSH datasheet.pdf
CONN ADAPT JACK-JACK BNC 50 OHM datasheet.pdf