Vishay/Vitramon VJ0402D9R1CLXAC
VJ0402D9R1CLXAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D9R1CLXAC
Brief Description
CAP CER 9.1PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D9R1CLXAC.pdf
Availability of VJ0402D9R1CLXAC
QUANTITY
VJ0402D9R1CLXAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D9R1CLXAC
Internal Part NumberEIS-VJ0402D9R1CLXAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9.1pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D9R1CLXAC
Related LinksVJ0402D, VJ0402D9R1CLXAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D9R1CLXAC Details Description
Related parts for VJ0402D9R1CLXAC
IDC CABLE - CSR50G/AE50M/CCE50G datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB OTP 40DIP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2.25MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
RES MO 1W 0.3 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN BASE BOTTOM ENTRY SZD7 datasheet.pdf
CABLE 4COND 14AWG BLK SHLD 500' datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS IN-LINE SLDR datasheet.pdf