Vishay/Vitramon VJ0402H471KEBAO34
VJ0402H471KEBAO34 picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402H471KEBAO34
Brief Description
CAP CER 470PF 100V X8R 0402
Datasheet Download
VJ0402H471KEBAO34.pdf
Availability of VJ0402H471KEBAO34
QUANTITY
VJ0402H471KEBAO34 Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402H471KEBAO34
Internal Part NumberEIS-VJ0402H471KEBAO34
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance470pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX8R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.60mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Temperature
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402H471KEBAO34
Related LinksVJ0402H4, VJ0402H471KEBAO34 Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402H471KEBAO34 Details Description
Related parts for VJ0402H471KEBAO34
CHOKE ARRAY COM MODE 170 OHM SMD datasheet.pdf
IC ADC 8BIT 8CHAN HS 28SOIC datasheet.pdf
TRANS PNP 30V 0.5A TO-92 datasheet.pdf
CONN VERT SHELL 68POS T/H KEY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
RES 3.92K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
XBEE PRO SET 50MW WIRE ANTENNA datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GATE DRVR 16SOIC datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 38POS TIN datasheet.pdf