Vishay/Vitramon VJ0402Y471KNAAJ00
VJ0402Y471KNAAJ00 picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402Y471KNAAJ00
Brief Description
CAP CER 470PF 50V X7R 0402
Datasheet Download
VJ0402Y471KNAAJ00.pdf
Availability of VJ0402Y471KNAAJ00
QUANTITY
VJ0402Y471KNAAJ00 Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402Y471KNAAJ00
Internal Part NumberEIS-VJ0402Y471KNAAJ00
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance470pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC, Epoxy
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402Y471KNAAJ00
Related LinksVJ0402Y4, VJ0402Y471KNAAJ00 Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402Y471KNAAJ00 Details Description
Related parts for VJ0402Y471KNAAJ00
CONN HEADER 3MM 4POS DUAL TIN datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.6A SYNC 10MSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 50POS R/A .050" GOL datasheet.pdf
FAN AXIAL 45X10MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
DIODE ZENER 500MW 97V SOD-123 datasheet.pdf
CONDUCTOR ANVIL datasheet.pdf
CABLE TIE STANDARD:NYL BLACK datasheet.pdf
625 DIP HDR SCRW MACH CONTACT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 0.011 UF 5 % 1600 VDC R datasheet.pdf