Vishay/Vitramon VJ0402Y682KNAAJ
VJ0402Y682KNAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402Y682KNAAJ
Brief Description
CAP CER 6800PF 50V X7R 0402
Datasheet Download
VJ0402Y682KNAAJ.pdf
Availability of VJ0402Y682KNAAJ
QUANTITY
VJ0402Y682KNAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402Y682KNAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0402Y682KNAAJ
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesNon-Magnetic MLCC for Medical Electronics
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6800pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC, Epoxy
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402Y682KNAAJ
Related LinksVJ0402Y, VJ0402Y682KNAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402Y682KNAAJ Details Description
Related parts for VJ0402Y682KNAAJ
IC REG BUCK 3.3V 3A TO263-7 datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CAP FEEDTHRU 100PF 50V 0805 datasheet.pdf
IC LATCH 4BIT DUAL D 3ST 24SOIC datasheet.pdf
IC I/O EXPANDER I2C 16B 24TSSOP datasheet.pdf
IC MICROPWR COMP DUAL 8-SOIC datasheet.pdf
SWITCH ROCKER 3PDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
DISPLAY 4CHAR .134" 5X5 HER QSIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CONN PLUG 31POS INLINE PIN datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NC 10A 120V datasheet.pdf