Vishay/Vitramon VJ0603A220JXBAC
VJ0603A220JXBAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603A220JXBAC
Brief Description
CAP CER 22PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603A220JXBAC.pdf
Availability of VJ0603A220JXBAC
QUANTITY
VJ0603A220JXBAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603A220JXBAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603A220JXBAC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.036" (0.92mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603A220JXBAC
Related LinksVJ0603A, VJ0603A220JXBAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603A220JXBAC Details Description
Related parts for VJ0603A220JXBAC
Connector Quick Connect Receptacle 18-22 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR PAR 18-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 datasheet.pdf
IC QUAD DIFF COMPARATOR 14-SOIC datasheet.pdf
IC SRAM 4MBIT 15NS 44TSOP datasheet.pdf
CAP CER 5.1PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
IC TONE DETECTOR 3V/5V 16SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
GLASS BRAID TYPE K 100 FT 24 AWG datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
TV 5C 5#20 SKT RECP datasheet.pdf
+2.7 V to +5.5 V, 140 uA, Rail-to-Rail Output 8-Bit DAC in an SOT-23 IC datasheet.pdf