Vishay/Vitramon VJ0603A221JNAAO00
VJ0603A221JNAAO00 picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603A221JNAAO00
Brief Description
CAP CER 220PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603A221JNAAO00.pdf
Availability of VJ0603A221JNAAO00
QUANTITY
VJ0603A221JNAAO00 Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603A221JNAAO00
Internal Part NumberEIS-VJ0603A221JNAAO00
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC, Epoxy
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.036" (0.92mm)
Lead Spacing-
FeaturesNon-Magnetic
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603A221JNAAO00
Related LinksVJ0603A2, VJ0603A221JNAAO00 Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603A221JNAAO00 Details Description
Related parts for VJ0603A221JNAAO00
CAP CER 220PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 WW datasheet.pdf
IC 4-BIT ACCESS REGISTER 16SOIC datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 1A DO213AB datasheet.pdf
CONN TERM BLK 3POS 2.5MM datasheet.pdf
CONN CAP RCPT 20 CHAIN datasheet.pdf
RS232 CABLE FOR G/R7 SERVO datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
RES SMD 3.3K OHM 1% 1/2W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 2.4UH 535MA 280 MOHM datasheet.pdf