Vishay/Vitramon VJ0603A221JXACW1BC
VJ0603A221JXACW1BC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603A221JXACW1BC
Brief Description
CAP CER 220PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603A221JXACW1BC.pdf
Availability of VJ0603A221JXACW1BC
QUANTITY
VJ0603A221JXACW1BC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603A221JXACW1BC
Internal Part NumberEIS-VJ0603A221JXACW1BC
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603A221JXACW1BC
Related LinksVJ0603A22, VJ0603A221JXACW1BC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603A221JXACW1BC Details Description
Related parts for VJ0603A221JXACW1BC
RES SMD 453 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC INVERTER HS SINGLE SC70-5 datasheet.pdf
SCR NON-SENS 800V 16A TO-263 datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 600V 0.6A TO92-3 datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 100V SNAP datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
ROUND SPACER #6 PVC 9.02MM datasheet.pdf
IC GATE UHS UNIV 2INP 6MICROPAK2 datasheet.pdf
LED 7-SEG 4DIGIT RED 0.56" CC datasheet.pdf
TVS DIODE 10VWM 17.85VC P600 datasheet.pdf
CONN HDR 6POS 1.27MM T/H datasheet.pdf
HEAT SHRINKABLE CAP 3.2MM datasheet.pdf