Vishay/Vitramon VJ0603D100GLAAP
VJ0603D100GLAAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D100GLAAP
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 10PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D100GLAAP.pdf
Availability of VJ0603D100GLAAP
QUANTITY
VJ0603D100GLAAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D100GLAAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D100GLAAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D100GLAAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D100GLAAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D100GLAAP Details Description
Related parts for VJ0603D100GLAAP
REGULATOR 15.0V HORIZONTAL datasheet.pdf
RES SMD 14.3K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 2POS .100" R/A GOLD datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 250MA 125VAC/VDC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
ROUND SPACER M4 NYLON 5MM datasheet.pdf
RCB128RFA1 V6.3.1 datasheet.pdf
RES SMD 3.3 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB datasheet.pdf
5UF 50V 6.35X12.7 85C AXI datasheet.pdf