Vishay/Vitramon VJ0603D100GLXAC
VJ0603D100GLXAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D100GLXAC
Brief Description
CAP CER 10PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D100GLXAC.pdf
Availability of VJ0603D100GLXAC
QUANTITY
VJ0603D100GLXAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D100GLXAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D100GLXAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D100GLXAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D100GLXAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D100GLXAC Details Description
Related parts for VJ0603D100GLXAC
XFRMR LAMINATED 10VA THRU HOLE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPST 6A 125V datasheet.pdf
IC CLK EMI REDUCTION FREQ 8SOIC datasheet.pdf
IC CPLD 512MC 5NS 256FTBGA datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CONVERT DC-DC 5V 100W 20A datasheet.pdf