Vishay/Vitramon VJ0603D100GLXAJ
VJ0603D100GLXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D100GLXAJ
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 10PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D100GLXAJ.pdf
Availability of VJ0603D100GLXAJ
QUANTITY
VJ0603D100GLXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D100GLXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D100GLXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D100GLXAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D100GLXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D100GLXAJ Details Description
Related parts for VJ0603D100GLXAJ
RES SMD 39 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 41.2KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN SOCKET DIP 10POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 200W datasheet.pdf
CAP ALUM 12000UF 20% 350V SCREW datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.1A 30V datasheet.pdf
IC CESOP PROCESSOR 552PBGA datasheet.pdf
1" BLUE VINYL 30FT RL datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM L-TAB datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 760VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 16A datasheet.pdf