3M 951410-8011106-AR
951410-8011106-AR picture photo
Mfg. Part Number
951410-8011106-AR
Brief Description
CONN HDR STR STACK 10POS 2MM T/H
Datasheet Download
951410-8011106-AR.pdf
Availability of 951410-8011106-AR
QUANTITY
951410-8011106-AR Order Process
Ship out your order
Specifications of 951410-8011106-AR
Internal Part NumberEIS-951410-8011106-AR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D Model951410-8011106-xx.igs951410-8011106-xx.stp951410-8011106-xx.x_t
Standard Package1,000
Series951
PackagingBulk
Number of Positions10
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Length - Overall0.469" (11.90mm)
Length - Post (Mating)0.157" (4.00mm)
Length - Stack Height0.201" (5.10mm)
Length - Tail0.110" (2.79mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)951410-8011106-AR
Related Links951410-8, 951410-8011106-AR Datasheet, 3M Distributor
951410-8011106-AR Details Description
Related parts for 951410-8011106-AR
CABLE TIE 18LB YEL 4" datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 300MA SOT23-3 datasheet.pdf
CONN RECEPT 20POS MALE PCB datasheet.pdf
BATTERY LITHIUM 3V CR2 datasheet.pdf
IC REG BCK ADJ 0.6A DL SYNC 8DFN datasheet.pdf
FUSE AUTO 5A 58VDC BLADE MINI datasheet.pdf
FERRITE ARRAY 1K OHM 50MA 1206 datasheet.pdf
MODULE DDR2 SDRAM 8GB 240FBDIMM datasheet.pdf
PRESS RETURN datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 2A 65 MOHM SMD datasheet.pdf