Vishay/Vitramon VJ0603D101GLXAT
VJ0603D101GLXAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D101GLXAT
Brief Description
CAP CER 100PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D101GLXAT.pdf
Availability of VJ0603D101GLXAT
QUANTITY
VJ0603D101GLXAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D101GLXAT
Internal Part NumberEIS-VJ0603D101GLXAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D101GLXAT
Related LinksVJ0603D, VJ0603D101GLXAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D101GLXAT Details Description
Related parts for VJ0603D101GLXAT
CAP ALUM 33UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
RES NETWORK 4 RES MULT OHM 8VDFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 5% 20V AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 56V 2W SMBG datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X25MM XCUT datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
DIODE ZENER 1.25W DO214AC datasheet.pdf