Vishay/Vitramon VJ0603D101GXCAJ
VJ0603D101GXCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D101GXCAJ
Brief Description
CAP CER 100PF 200V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D101GXCAJ.pdf
Availability of VJ0603D101GXCAJ
QUANTITY
VJ0603D101GXCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D101GXCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D101GXCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D101GXCAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D101GXCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D101GXCAJ Details Description
Related parts for VJ0603D101GXCAJ
CONN EDGECARD 38POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 16POS .229M datasheet.pdf
G-375-56 RING VERSAKRIMP datasheet.pdf
RES 13 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
PLAIN FINISH RECT CAN MNTING datasheet.pdf
RES 14.7M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf