Vishay/Vitramon VJ0603D101KXCAJ
VJ0603D101KXCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D101KXCAJ
Brief Description
CAP CER 100PF 200V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D101KXCAJ.pdf
Availability of VJ0603D101KXCAJ
QUANTITY
VJ0603D101KXCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D101KXCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D101KXCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D101KXCAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D101KXCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D101KXCAJ Details Description
Related parts for VJ0603D101KXCAJ
IC SRAM 4.5MBIT 200MHZ 165CABGA datasheet.pdf
OSC MEMS 13.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
DC/DC EIGHTH BRICK datasheet.pdf
IC OPAMP GP 50KHZ RRO 8DIP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DP3T 5A 120V datasheet.pdf
SPEAKER datasheet.pdf
IC OSC VCXO 174.8MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9, 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CRYSTAL 38.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf