Vishay/Vitramon VJ0603D101KXXAR
VJ0603D101KXXAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D101KXXAR
Brief Description
CAP CER 100PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D101KXXAR.pdf
Availability of VJ0603D101KXXAR
QUANTITY
VJ0603D101KXXAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D101KXXAR
Internal Part NumberEIS-VJ0603D101KXXAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D101KXXAR
Related LinksVJ0603D, VJ0603D101KXXAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D101KXXAR Details Description
Related parts for VJ0603D101KXXAR
IC MOSFET DRIVER 6A HS 8DFN datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 100K OHM 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 50MA 8SOIC datasheet.pdf
ADC 8BIT SRL I/O CMOS 8-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 200W datasheet.pdf
CONN RCPT 29POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
IC OSC VCXO 25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .156" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM R-TAB datasheet.pdf
DIODE ZENER 36V 500MW SOD123 datasheet.pdf