Vishay/Vitramon VJ0603D110FXPAC
VJ0603D110FXPAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D110FXPAC
Brief Description
CAP CER 11PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D110FXPAC.pdf
Availability of VJ0603D110FXPAC
QUANTITY
VJ0603D110FXPAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D110FXPAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D110FXPAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance11pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D110FXPAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D110FXPAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D110FXPAC Details Description
Related parts for VJ0603D110FXPAC
IC PROM SERIAL CONFIG 36K 8-SOIC datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 4X1 14TSSOP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 250V 12A TO-220FM datasheet.pdf
RES CHAS MNT 6.8 OHM 5% 1200W datasheet.pdf
RES 121 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 41POS CABLE PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 28POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
ELECTRONIC HOUSING COVER datasheet.pdf
DUST COVER datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS datasheet.pdf