Vishay/Vitramon VJ0603D110JXPAJ
VJ0603D110JXPAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D110JXPAJ
Brief Description
CAP CER 11PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D110JXPAJ.pdf
Availability of VJ0603D110JXPAJ
QUANTITY
VJ0603D110JXPAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D110JXPAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D110JXPAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance11pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D110JXPAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D110JXPAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D110JXPAJ Details Description
Related parts for VJ0603D110JXPAJ
RES SMD 5 OHM 1% 0.6W 2010 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
LED IND LIGHT SS YLW 12V WIRE LD datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V D2PAK datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM R-TAB datasheet.pdf
CAP CER 220PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf