Vishay/Vitramon VJ0603D110KXPAC
VJ0603D110KXPAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D110KXPAC
Brief Description
CAP CER 11PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D110KXPAC.pdf
Availability of VJ0603D110KXPAC
QUANTITY
VJ0603D110KXPAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D110KXPAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D110KXPAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance11pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D110KXPAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D110KXPAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D110KXPAC Details Description
Related parts for VJ0603D110KXPAC
SENSOR TEMP RATIOMETRIC TO46-3 datasheet.pdf
IC DECIMATING DGTL FILTER 84PLCC datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 20V 20% 2910 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 30.1 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 8A 125V datasheet.pdf
MICRO 25C P 6" WHT datasheet.pdf