Vishay/Vitramon VJ0603D111KXAAR
VJ0603D111KXAAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D111KXAAR
Brief Description
CAP CER 110PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D111KXAAR.pdf
Availability of VJ0603D111KXAAR
QUANTITY
VJ0603D111KXAAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D111KXAAR
Internal Part NumberEIS-VJ0603D111KXAAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance110pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D111KXAAR
Related LinksVJ0603D, VJ0603D111KXAAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D111KXAAR Details Description
Related parts for VJ0603D111KXAAR
TVS DIODE 210VWM 366.98VC AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 12V datasheet.pdf
MOSFET N-CH 75V 90A TO-247AC datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE SMBUS 8MSOP datasheet.pdf
D-SUB CONNECTOR datasheet.pdf
RELAY GEN PURP datasheet.pdf
OSC MEMS 27.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 79POS SKT datasheet.pdf